| Condition | New |
|---|---|
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Showroom Location | None |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V-415V |
| Dimension(L*W*H) | 7.5m*6m*8m |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Dimension(L*W*H) | 7.5m*6m*8m |
| Key Selling Points | Automatic |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 380V/460V/Customizable, Client Local Standard |
| Power | See Technical Parameter List |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Model Number | LPG-150 |
| Condition | New |
| Voltage | 380V |
| Power | 35KW |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Power | 1500 |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Power | 3500, 3500 |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Power | 3500, 3500 |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Power | 5KW |
| Type | Spray Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Power | 5.5kw, 5.5KW/220V |