| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Type | Fluid Bed Drying Equipment |
|---|---|
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 11KW |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Concentrator |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2021 |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Concentrator |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2021 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| External Size | 7000*4000*3400mm(W*L*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm(W*L*H) |
| Voltage | 380, 380V |
| No Load Speed | 0.3m/s |